BTXN COIN

BTXN COIN

Türkiye’nin ilk yerli Coin’i

BTXN Coin, kısa bir süre içerisinde dijital varlık dünyasında ilgi uyandıran ve ülkemizin sınırlarını aşarak dünya dijital varlık borsalarında işlem görmesi hedeflenen Türkiye’nin ilk yerli Coin’idir. BTXN Coin, Bitexen Teknoloji A.Ş. tarafından Ethereum blokzinciri üzerinde ERC-20 Token standardı ile sadece 15 Milyon adet üretilen yeni bir dijital varlıktır.

BTXN Coin, Türkiye’nin Coin’idir. Türkiye’de üretilen ilk dijital varlığıdır, ilk kripto parasıdır. Referans kaynak değil, bir dayanak varlığıdır. Kullanıcılarımız bir işlem hacmi üretirler, bu işlem hacmi sonunda da taahhüt edilen miktarda bir satın alma garantisi bulunmaktadır.

Bitexen Teknoloji A.Ş., her ay bulunduğu dönemde dijital varlık alım-satım ve transferlerinden elde ettiği kripto para cinsinden oluşan komisyon ve hizmet bedeli gelirlerinin bir kısmını harcayarak, Bitexen Teknoloji A.Ş. BTXN Coin tahtalarında kullanıcılarından BTXN Coin’lerini satın alır ve alınan BTXN Coin’ler blokzincir üzerinde imha edilerek toplam BTXN Coin arzı azalır. Bu sayede kullanıcıları, ellerindeki BTXN Coin’leri değerlendirerek kazanç sağlayabilmektedirler.